Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.09.2011 Gazete
ABONE OL

2B için işlem tamam

Çalışma tamamlandı, 2B yasa tasarısı Ekim'de Meclis'e gelecek. Tapusu olanlara arazileri bedelsiz verilecek

2B için işlem tamam
Orman vasfını yitirmiş Hazine arazilerinin satışını düzenleyen 2-B yasası için çalışmalar tamamlandı. 'nün hazırladığı taslak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a sunuldu. Bayraktar ve bakanlığının da onay verdiği yasa tasarısı, Ekim'de Meclis'e gelecek. Tasarıya göre; tapusu olan hak sahiplerine arazileri bedelsiz verilecek. Arazilerin satışlarının rayiç bedel üzerinden yapılmasına karar verilirken, hak sahipleri arazileri peşin veya taksitli ödemeyle alabilecek. Kanun yürürlüğe girdiği andan itibaren arazileri belediye ve mücavir alan sınırları içinde olanlar 1 ay, dışında olanlar ise 3 ay içinde başvuru yapacak. Belediye ve mücavir alan sınırları içindeki arazilerde 2 bin, diğer araziler için bin TL başvuru ücreti ödenecek. Arazi bedelinin yüzde 10'unu verenler, geri kalan tutarı 4 yıl içinde 8 taksitte ödeyebilecek. Vadeler yasal faiz üzerinden belirlenirken, bedeli karşılayacak banka teminatı verilmesi veya arazinin Hazine'ye ipotek edilmesi halinde tapu hak sahibine devredilecek.

Mehmet ALİ BERBER

kalan karakter 1000

alaatin alaatin

mükemel calısmalar durmak yok yola devam basbakan devletle vadandas arasındaki sorunu cözen bu basarılı calısmalrının devam etmesi dilegiyle selam saygı vesevgilerle

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 25.09.2011 15:35
alaatin alaatin

hersey güzelde orman içerisinde kalan yerler ile ilgili calısma yapılacakmı yapılacaksa nezaman yapılacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.09.2011 15:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.