Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.02.2011 17:00
ABONE OL

aylıklarına yapılan zam

''nın yürürlüğe girmesiyle ler, 2 aydır bekledikleri zamlı aylıklara kavuşuyor...

Emekli aylıklarına yapılan zam
Buna göre, ndan gelir ve aylık alan 4/a () ve 4/b (Bağ-Kur) kapsamındaki , dul ve yetimlere yılın ilk yarısında, emeklilerin aylık seviyeleri göz önünde bulundurularak, düşük aylık seviyelerine daha yüksek oranda artış sağlanmak üzere bin 500 liraya kadar aylık alanların maaşlarında seyyanen 60 lira ve bu tutarın üzerinde aylık alanlarda da yüzde 4 artış yapılacak. Ayrıca, temmuzda aylıklar yüzde 4 artırılacak.

Emekliler ayrıca, ocak ve şubat ayları için zam farkı alacak.

Geçen yılın sonunda geçerli olan bazı emekli aylık düzeyleri ve Torba Yasa'da yer alan düzenlemenin emekli aylıklarına yansıması şöyle olacak:
kalan karakter 1000

Yalnıztürk Yalnıztürk Yalnıztürk Yalnıztürk

Adamlar hem çalışıyor, hem de maaş alıyorlar. Mağdur olan memur emeklileri.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.02.2011 23:45
oku bakim oku bakim

hangi emekli bu çizelgeyi okuyabilecek acaba? ben genç olduğum halde okuyamadım

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 26.02.2011 22:02
ali    ışık............. ali ışık.............

sayın başbakanım torba yasa diye biz sizlere destek veren emeklilerolarak bizleride torba yasada boğdunuz.yazıklarolsun.bu dünyada emekli olanın yaşamaya hakkı yokmu.sizlere güvendik destskledik.diğer partiler bile sizleriçin kötü konuşurken bizler sizi destekledik.demekki bunun ceremesi buymuş.şu anda muhalefettekiler bunları oku dukça ditorlardır AKP.nin sonu geldi diye.ama heveslenmesinler.bizler genede görevimizi destekleyerek tamamlaya cağız.inşallah temmuz ayında yüzda 4.lük zammı değiştirir de bizlerin yüzünü güldürürsünüz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 26.02.2011 17:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.