Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.01.2011 19:18

İşte emeklilerin alacağı maaş

Başbakan Erdoğan'ın Ekim ayında SSK ve Bağ-Kur emeklileri için açıkladığı 'zam müjdesi' torba tasarı Meclis'ten geçmediği için Şubat ayına kalmıştı.

İşte emeklilerin alacağı maaş
Torba yasa tasarısının 17 Ocak'a kadar yetiştirilememesi nedeniyle zamlarını alamayan emekliler şubat ayında bir ay gecikmeli de olsa zamlarına kavuşacaklar.

Başbakan Erdoğan, Ocak ayı için 500 liranın altında maaş alan emeklilere 60 liralik zam, bin 500 liranın üzerinde maaş alanlara da yüzde 4 oranında artış yapılacağını açıklamıştı. Fakat Torba Yasa tasarısı yetirştirilemediği için emekliler ocak ayında sadece yüzde 2,7'lik enflasyon zammı ile yetinmek zorunda kalmıştı.

10 günlük tatilin ardından yarın yeniden toplanacak olan Meclis'in öncelikli gündeminde bulunan torba yasa tasarısının kanunlaştırılması için görüşmelere 26 Ocak'ta başlaması bekleniyor. Tasrının bu hafta TBMM'den geçmesi ile birlikte 6.5 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi Erdoğan'ın açıkladığı zamlı maaşlarına kavuşacaklar ve geçen aya ait farklarını da alacaklar.
Maaş farkı şubatta ödenecek

Emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan kişilere 1 Ocak 2011 tarihinden geçerli olmak üzere aylık farkı tutarlarının Şubat ayında ödeneceği ödeneceği bildirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu'nun mülga hükümlerine göre aylık alanların fark tutarlarının, aylık alınan banka ve PTT şubelerine gönderilerek, Şubat 2011 ayı içerisinde aylık almakta oldukları gün itibarıyla ödeneceği belirtildi.
İşte yeni emekli maaşları

Torba yasa tasarısının çıkması ile birlikte Şubat ayında, SSK ve Bağ-Kur Emeklilerinin maaşları, ek ödeme dahil şöyle olacak:

kalan karakter 1000

deniz deniz

babam emekli ve üniversitede iki çocuk okutuyor, ilköğretimde bir. emekli maaşı ile... bi de ev geçiniyor o parayla, faturalar ödeniyor mutfak masrafı cabası... aslında ne faturalar adam gibi ödenebiliyor, ne adam gibi beseleniliyor, ne de çocuklar rahatça okuyabiliyorlar... hayatı kıyısından köşesinden düşe kalka yuvarlana yuvarlana yaşayandır emekli... Allah yardım etsin ülkem emeklisine...

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 25.01.2011 19:16
mesut öncel mesut öncel

emekliler içinde kira verende var nufusu kalabalık olanda sayın başbakanımız lütfen hiç olmazsa maaşları bir milyar yapın çoluk çocuk evlenme yaşına geliyor fakat eve yani anne babaya yardım ediyor diye evlenemiyorlar tünellere yollara yardımlara bir çok kimsesiz ve yaşlılık maaşlarıda dahil para gidiyor demekki oluyormuş sayın erbakan hocada çok zam vermişti sıra sizde bu iktidar ve eski iktidar size ve hocamızın partisine çok emek verdim çoluk çocuğumuzla oy attık vazife aldık ne olur emeklileri boşa at6mayın darıltmayın kulağımıza iyi duyumlar gelmiyor bu oyları alın tekrar iktidar olun tekrar yollarda çöp görmek hst. sıralarında beklemek ülkemizi borçlu görmek istemiyoruz siz zam yapın bakın sizlere edilen dualar sizi ve ülkemizi nasıl ayakta tutacaktır buna eminim bir dilenciye bile para vrsen allah razı olsun diyor birde birçok emeklinin dualarını düşünün buna eminim düşünüyorsunuzdur bir fedakarlık daha bekliyoruz allaha emanet olun yaşadığımız hayata şükürler olsun ama zam ver

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 25.01.2011 18:40
işçi kardeş işçi kardeş

vala çok vermiş harca harca bitmez

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 25.01.2011 16:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.