Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.01.2011 16:29
ABONE OL

zamları ne zaman ödenecek?

; , dul, yetim ve malûl aylığı alanlara 1 Ocak'ta yapılan zammın ne zaman yatırılacağını açıkladı.

Emekli zamları ne zaman ödenecek?
Sosyal Güvenlik Kurumu () , adi malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 868.7 bin kişinin 1 Ocak 2011 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerine gönderileceğini ve Şubat ayı içerisinde aylık almakta oldukları gün itibari ile ödeme yapılacağını duyurdu.

SGK'nın 1 milyon 868 bin 668 emekli, adi malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan kişiye yapacağı maaş farkının hangi tarihlerde yansıtılacağı belirlendi. Buna göre, SGK'dan yapılan yazılı açıklamada "Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan; Birinci grupta aylık alanlara; Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, İkinci Grupta aylık alanlara; Ocak, Şubat ayı olmak üzere 2 aylık tutarında, Üçüncü grupta aylık alanlara; Ocak, Şubat, Mart ayı olmak üzere 3 aylık tutarında ve aylıklarını birer aylık olarak alanlara ise Ocak ayına ait 1 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirildi" denildi.

kalan karakter 1000

hıdır aydın hıdır aydın

2 . 2 EMEKLIYIM 939 LİRA MAAŞ ALIYORDUN 38 LİRA ZAM GELMIŞ 26 YUL PİRİM YATIRDIM YANIMIZDA İŞÇİ SINIFINDA ÇALIŞAN HİÇ BİR SORUMLULUK TAŞIMIYORLARDI 1800 LİRA EMEKLI MAŞI ALIYOR ALIYORLAR HİÇ BİŞEYE ZAM GELMESIN BİZDE ZAM İSTEMİYORUZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.01.2011 00:04
ibrahim özçelik ibrahim özçelik

emeklinin durumunu düşünmeyen bu hükümete 12 haziranda kırmızı kart göstermeye varmısınız ey emekli milleti.aldığımız maaşı başbakana ve milletvekilerine verelim bir ay geçim sağlasınlar bakayım maaşlarımıza zam yaparlarmı yapmazlarmı.dilencilik yasak olmasa gidip dileneceğiz ama o da yasak yani biz emeklilere geberin ölünde kurtulalım diyorlar.şu intibak yasamız hala çıkmadı ama kendi maaşları sözkonusu olduğunda 24 satte yükseltiyorlar.dikkat edelim yöresine ve yöresinin işçisine işsizine emeklisine değer vermeyen vekillere bir daha oy vermeyelim ve onları cezalandıralım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.01.2011 18:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.