Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.01.2011 13:20
ABONE OL

Kontörlü hattı olanlar dikkat!

Aboneliği çeşitli nedenlerle iptal olmuş faturasız hat sahibinin hesabında kalan TL'ler tarafından 1 Ocak 2011'den itibaren ödenmeye başladı.

Kontörlü hattı olanlar dikkat!
Hak sahiplerinin iade için ilgili operatöre müracaatta bulunması gerekiyor. , web siteleri aracılığıyla konuyu duyurmaya başladı.

Zaman'daki habere göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun 2010 Eylül'de aldığı karar ile ön ödemeli hatlarda kalan TL'lerin iadesine açıklık getirilmiş, kararın uygulamaya geçilmesi için operatörlere 1 Ocak 2011'e kadar süre tanınmıştı. Bahsi geçen yeni uygulama ile çeşitli nedenlerle aboneliği iptal olan hat sahibi, iptal tarihinden başlayarak 3 ay içerisinde ilgili işletmeciye başvurmak suretiyle hattında kalan TL'leri talep edebilme imkanına kavuştu. İşletmeciler ise başvuruları 15 gün içinde yerine getirmekle yükümlüler. Abonenin iade talebinde bulunmaması halinde, işletmeci bu tutarı bir yıl kendi nezdinde saklayacak. Olayı duyuran web sitelerinden birinin başanalisti Betül Sungurlu, "Ön ödemeli hattını iptal eden tüketici üç ay içerisinde müracaat etmezse ya da bir yıl içinde eski operatörüne geri dönmezse hattındaki bakiyeye bir daha ulaşamıyor." dedi.

kalan karakter 1000

cansiz cansiz

yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.01.2011 14:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.