Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.10.2010 Gazete
ABONE OL

Çarşı-pazar yangın yeri

Ucuz -ye hasret kaldık. Kilosu 10 liraya fırlayan domates Konya'daki bir pazarda 1 liraya düşerken, İstanbul'da çürüğü bile 4 liradan satılıyor. Pahalılık sadece domatesle de sınırlı deği

Çarşı-pazar yangın yeri
Alışveriş torbaları artık ucuza dolmuyor... Son dönemde 10 liralık kilo fiyatıyla rekor kıran domates başta olmak üzere, neredeyse tüm - fiyatları uçuşa geçti. Vatandaşın 'en ucuz' olarak düşündüğü semt pazarları bile ateş pahası... Hal çıkışı ucuzlamaya başlasa da, halen pazarlarda 8 liradan satılan domatesin düşük kaliteli, 'çürük-çarık' olanı dahi 4 liralık etiket fiyatıyla dikkat çekiyor.

KİLOYLA ALMA DEVRİ BİTTİ
Konya'da bir semt pazarında dün 1 liradan tezgaha çıkan domates sevindirirken; İstanbul ve Bursa gibi şehirlerde domates fiyatları el yakmaya devam ediyor. Pahalılığın sadece domateste olmadığı, diğer sebze-meyvelerde de fiyatların ateş pahası olduğu görülüyor. İstanbul'da semt pazarlarında kıvırcığın demeti 3, marul 5, maydanoz 1.5, roka 2.5, dereotu 1.5 liraya varan fiyatlarla satılıyor. Kabak 4, taze fasulye 7, ıspanak 4, salatalık 3.5, patlıcan 5, sivri biber 5, kırmızı biber 7, dolmalık biber 5, havuç 2.5, kereviz ise 4 liraya varan kilo fiyatıyla cepleri zorluyor. 'Ucuzluk ne zaman gelecek?' diye soran tüketiciler, sebze-meyveyi artık tane ile, gram usulü, tadımlık alıyor
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.