Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.10.2010 Gazete
ABONE OL

Türkiye'ye siparişi yağıyor

Uzakdoğu'dan mont- siparişlerini zamanında alamayan dev markalar, Türkiye'deki üreticilerin kapısında sıraya girdi

Türkiye'ye kaban siparişi yağıyor
Para dergisinin haberine göre; ve 'in sahibi ; Mango, Otto, Republic, Cerruti, Burberry, Armani gibi dünyanın önde gelen markalarının birkaç aydır Türk firmalardan kışlık ürünlerle ilgili fiyat almaya başladıklarını açıkladı. Negrin, şunları söyledi: "Bu ürünlerle ilgili son birkaç aydır talep alıyoruz. İngiltere'den, Hollanda'dan, Almanya'dan sipariş geliyor.

Çünkü kışın sert geçeceği beklentisi bu ülkelerdeki perakendeci grupları ilave sipariş vermeye yöneltiyor. Bu siparişleri Uzakdoğu'dan kısa sürede temin edemeyecekleri için Türkiye'de üretici arıyorlar. Mont ve üreticisi olduğumuz için bizden de fiyat istediler. Fiyat tutturmada sorun yaşıyoruz. Ancak gelen siparişleri geri çevirmiyoruz. Birçok firma önümüzdeki yılın siparişlerini almış durumda. Böyle giderse bu ürünlerin üretimini bırakan firmalar yeniden piyasaya döner."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.