Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.10.2009 15:26

Mahkemeden Aydın Doğan'a şok!

Yürütmeyi durdurma talebi reddedildi. İstanbul 9. Vergi Mahkemesi Doğan Grubu''nun yürütmeyi durdurma talebini oy birliği ile reddetti.

Talebin görüşüldüğü mahkeme heyetine kızı Doğan TV'de spiker olarak çalışan Hakim Gülşen Deringöl, etik gerekçesiyle ve daha önceden raporlu olduğu için katılmadı. Böylece Doğan'ın önünde uzlaşmadan başka seçenek kalmadı.

Hacizden mal kaçırma kuşkusu


Habertürk'ün haberine göre, haciz konulan varlıklar 4.8 milyarlık vergi cezası borcunu karşılamazsa, Doğan Grubu'nun para ve mal transferlerine geriye dönük inceleme yapılacak

Doğan Grubu'nun haciz konulan banka hesapları ve alacakları, 4.8 milyar TL'lik vergi cezası borcunu karşılayacak değerde değilse, geriye dönük bir inceleme söz konusu olacak.

Ankara'daki Maliye kaynaklarından edinilen bilgilere göre, böyle bir durumda Doğan Grubu'nun geriye dönük 2 ila 5 yıllık parasal transferleri, alacak temlikleri ve mal transferleri 'mal kaçırma' iddiasıyla mercek altına alınacak.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.