Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.10.2009 13:44
ABONE OL

Emeklilerin maaşı ne kadar olacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, emekli aylıkları ile ilgili çalışma konusunda, ''Hesap yapacağız, temel amacımız adaletsizliği düzeltmek ama bu konuda gerçekçi olmak lazım'' dedi.

Bakan Dinçer, ''İş-Kur İl Müdürleri Toplantısı''na gelişinde basın mensuplarının emekli aylıklarına yönelik yapılacak çalışma konusundaki sorularını yanıtladı.

Dinçer, bu konuda ''henüz belli olmuş bir şey olmadığını'' söyledi. ''Sistemde bir takım adaletsizlikler varsa bunları tespit edip gidermek için çalışma yapacaklarını'' anlatan Dinçer, şunları kaydetti:

''Benim gördüğüm kadarıyla konuyla ilgili bilgiler henüz çok hamken abartılıyor gibi hissediyorum. Biraz ihtiyatlı davranmakta fayda var. Çünkü bu adaletsizliğin telafisinin bize neye mal olacağını henüz görmüş değiliz. Bu açıdan bakıldığında önce önümüzü görelim, sonra karar vereceğimiz zaman sizlerle bunu paylaşırım. Henüz çalışma tamamlanmadı. Telaffuz edilen rakamlar zannediyorum gazeteci arkadaşların gönlünden geçen rakamlar. Haksız yere ve gerçekleşmeyecek beklentilerle insanlarımıza umut vermek doğru değil. Biz hesap yapacağız, temel amacımız adaletsizliği düzeltmek ama bu konuda gerçekçi olmak lazım.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.