Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.10.2009 Gazete
ABONE OL

'Alnımızın akıyla çıktık'

Başbakan Tayyip Erdoğan, geçen hafta İstanbul'da gerçekleşen IMF toplantılarına işaret ederek, "Alnımızın akıyla bu operasyonu tamamladık. Alınan önemli kararlar İstanbul kararları olarak tarihe geçti" dedi. Erdoğan, dün AK Parti grubunda şunları söyledi: "IMF ve Dünya Bankası toplantılarına ev sahipliği yaptık. IMF toplantılarının yapıldığı kongre merkezini rekor sürede tamamladık. Küresel kriz İstanbul'da tartışıldı. Alınan önemli kararlar İstanbul kararları olarak tarihe geçti. Bin 500 kadar basın mensubu bu toplantıları takip etti. Alnımızın akıyla bu toplantılardan çıktık. İstanbul yeni kongre merkezleri ile dünyada önemli bir kongre merkezine dönüştü. Bugün Türkiye başta ekonomisi ve dış politikası olmak üzere farklı bir yerde oturuyor, kim ne derse desin. Medeniyetler ittifakı gibi aktif bir rol oynayan Türkiye herkesle işbirliği ve dayanışma halinde çalışıyor."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.