Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 11.09.2019 00:35
  • Son Güncelleme: 11.09.2019 00:40

'dan Netanyahu'nun ilhak açıklamasına yanıt: Tüm anlaşmalar biter

Devlet Başkanı , Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun 'daki 'ni ve 'in bir kısmını ilhak edebilecekleri yönündeki açıklamalarına ilişkin, böyle bir şey olması halinde ’le yapılmış olan tüm anlaşmaların biteceğini söyledi.

Abbas'tan İsrail'e uyarı! Tüm anlaşmalar biter

Başbakanı Binyamin Netenyahu, i kazanması halinde 'daki 'ni ve 'in bir kısmını ilhak edeceğini duyurmasının ardın tarafından konuya ilişkin açıklama yapıldı.

"TÜM ANLAŞMALAR BİTER"
Böyle bir şeyin yapılması halinde İsrail ile olan tüm anlaşmaların durdurulacağını belirten Filistin Devlet Başkanı , "Netanyahu'nun verdiği karar uluslar arası yasalar ve Birleşmiş Milletler kararları ile çelişirken biz de, olabilecek her türlü yolla, haklarımızı savunma ve hedeflerimize ulaşma hakkına sahibiz" ifadelerini kullandı.

NETANYAHU'NUN AÇIKLAMALARI
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, düzenlediği basın toplantısında 17 Eylül'de yapılacak seçimleri kazanması halinde Batı Şeria'daki Ürdün Vadisi'ni ve Ölü Deniz'in bir kısmını ilhak edeceği vaadinde bulunmuştu. Netanyahu, ayrıca Trump'ın İsrail'deki seçimlerden bir gün sonra "yüzyılın anlaşmasını" sunacağını belirterek, "Yüzyılın anlaşması Batı Şeria'daki yerleşimlerini İsrail egemenliğine katmak için büyük bir fırsat" ifadelerini kullanmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.