Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 06.02.2019 18:07
  • Son Güncelleme: 06.02.2019 18:07

PYD-YPG elebaşı Kongre'de Trump ile görüştü

Başkanı 'ın kongre konuşmasında skandal bir olay yaşandı. Toplantıya terör örgütü 'nın uzantısı PYD-YPG'nin elebaşı davet edildi. Demokrat Parti'nin başkan aday adayı 'ın davetlisi olarak giden Ahmed dikkatleri üzerinde topladı. Ahmed 'nin 'den çıkarılması için Washington'da destek istedi. İlham Ahmed, Washington temasları sırasında Amerikan senatörleriyle de görüşmüştü. Bir grup senatörle basına kapalı görüşme gerçekleştiren PKK elebaşı, temas kurduğu kişilerden ile fotoğraf da çektirdi.

PYD-YPG elebaşı İlham Ahmed Kongre'de Trump ile görüştü

Başkanı 'ın kongre konuşmasına terör örgütü 'nın uzantısı PYD-YPG'nin elebaşı davet edildi. Demokrat Parti'nin başkan aday adayı 'ın davetlisi olarak giden Ahmed dikkatleri üzerinde topladı. Ahmed 'nin 'den çıkarılması için Washington'da destek istedi.

ABD'de Başkan Donald Trump'ın, Kongre'nin her iki kanadının ortak toplantısında yaptığı kritik "Birliğin durumu" konuşmasının davetlileri arasında Türkiye'yi kızdıracak bir isim yer aldı. Kongre binasındaki konuşma sırasında, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD-YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin eş Başkanı İlham Ahmed davetliler arasında yerini aldı.

TRUMP İLE İLHAM AHMED ARASINDA SOHBET!
Washington'da Amerikalı yetkililerle temaslarda bulunan İlham Ahmed, ABD basınına da yansıyan bilgilere göre, başkent Washington'da Başkan Donald Trump'la ayaküstü bir sohbet etti.

AMERİKAN SENATÖRLERİYLE GÖRÜŞME
İlham Ahmed, Washington temasları sırasında Amerikan senatörleriyle de görüşmüştü. Bir grup senatörle basına kapalı görüşme gerçekleştiren PKK elebaşı, temas kurduğu kişilerden ile fotoğraf da çektirdi.

PYD-YPG ELEBAŞINDAN ABD'Yİ İKNA ÇABASI
Daha sonra, davetli olduğu forumda konuşmak üzere Enstitüsü'nün (The Middle East Institute) yolunu tutan İlham Ahmed, buradaki açıklamasında, "Daha iyi çalışılmış bir plan için Trump yönetiminden ABD askerlerinin çekilmesini yavaşlatmasını istedik. ABD'yi daha uzun süreli bir çekilme stratejisine ikna etmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.