Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 20.12.2018 21:31
  • Son Güncelleme: 20.12.2018 21:38

destekçisi : Yumruk yemiş gibi hissediyorum

Başkanı Donald 'ın 'den çekilme kararı terör sempatizanlarını boynu bükük bıraktı! Terör örgütü 'ya verdiği destekle bilinen CENTCOM komutanı kararla birlikte şoka uğradı. Votel'in ABD'li gazetecilere "Mideme yumruk yemiş gibi hissediyorum" dediği öğrenildi.

Yumruk yemiş gibi hissediyorum

Başkanı Donald , 'nin Fırat'ın doğusuna yönelik operasyonu öncesi 'den çekilme kararı aldı.

Trump'ın bu kararı, terör örgütü /'ye verdiği destekle bilinen ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı 'i şoka uğrattı.

ABD merkezli muhabiri Jennifer Griffin, Trump'ın kararı karşısında CENTCOM komutanı Joseph Votel'in "Mideme yumruk yemiş gibi hissediyorum" dediğini aktardı.

'da birçok komutanın da Trump'ın kararı karşısında şaşkınlığa uğradığı belirtiliyor.

TRUMP'IN ADAMLARI SURİYE'DE KALMA TARAFTARIYDI
Trump yönetiminde, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo başta olmak üzere birçok yönetici Suriye'den çekilmeye karşı olduklarını dile getiriyordu.

Trump ise bugün yaptığı açıklamada "Suriye'den çekilme kararım süpriz değil" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.