Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 27.08.2018 15:30
  • Son Güncelleme: 27.08.2018 15:42

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: ’ye güvenemeyiz

Emmanuel Macron, “Avrupa, güvenliği korumak için ’ye güvenemez” dedi.

Avrupa’dan Trump’a büyük şok

, büyükelçilerle gerçekleştirdiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Avrupa'nın güvenliğine 'nın da destek vermesi gerektiğini ifade eden Macron, "Avrupa, güvenliği korumak için 'ye güvenemez. Avrupa'nın bugün güvenliğini ve egemenliğini garanti etmesi için sorumluluk almalı" dedi. Güçlendirilmiş Avrupa egemenliğinin, Avrupa güvenlik ve savunma sisteminin mimarisini gözden geçirmeyi, özellikle de Rusya ile işbirliği yaparak yeni bir diyalog başlatmayı gerektiğini kaydeden Macron, "Rusya dahil tüm Avrupalı ortaklarımızla güvenliğimiz konusunda kapsamlı bir gözden geçirme başlatmayı istiyorum" ifadesini kullandı.

"FRANSA GELECEKTEKİ SURİYE'NİN LİDERLERİNİ ATAYAMAZ"

Devlet Başkanı 'ı desteklemenin 'hata' olacağını ifade eden Fransız lider, "Fransa gelecekteki Suriye'nin liderlerini atayamaz. Ancak Suriye halkının bunu yapabileceğinden emin olmak bizim görevimiz ve çıkarımız" açıklamasını yaptı.

'deki durum konusunda ve Rusya'nın Suriyeli yetkililere baskı yapması beklediğini ifade eden Macron, "Bence bu senaryo korkunç bir hata olur. Milyonlarda mülteciye neden olan kim? Kendi insanını öldüren kim?" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.