Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 15.08.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 15.08.2018 17:09

tecavüzcü rahipler skandalıyla çalkalanıyor

Pensilvanya'da 300 rahibin onlarca yıl 1000'den fazla çocuğa da bulunduğu ortaya çıktı.

ABD tecavüzcü rahipler skandalıyla çalkalanıyor

'nin Pensilvanya eyaletinde rahiplerle ilgili ortaya çıkan çocuk istismarı skandalı ülke gündemine oturdu.

KATOLİK KİLİSESİ ÖRTBAS ETTİ
70 yıla yakın bir süredir 300 rahibin 1000'den fazla çocuğa da bulunduğu orata çıktı. nin ise suçların üstünü örttüğü dile getirildi.

ÇOĞU ZAMAN AŞIMINA UĞRADI
Olayla ilgli yayınlanan raporda çok sayıda görgü tanığı ve kilise içi 500 milyon belge yer aldı. Ancak olayların bir çoğu, geçmiş yıllarda gerçekleştiği için, zaman aşımına uğradığı belirtildi.

BAŞSAVCI: "TANRI'NIN İNSANLARI BU SUÇU YAPMAKLA KALMADI BİR DE ÖRTBAS ETTİ"
Pensilvanya Başsavcısı Josh Shapiro konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Rahipler küçük kız ve erkek çocuklarına tecavüz etti ve onları korumakla yükümlü olan 'nın insanları sadece bir şey yapmamakla kalmadı aynı zamanda on yıllarca bu suçları ört bas etti" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.