Bugünkü
Takvim

Alman adaleti!

’da yaşayan ’nın işlettiği kulüp, geçen yıl yandı. İşletmeci suçsuz yere hapse atıldı. Alman yargısı ise 8 ay sonra “Pardon” diyerek gurbetçiyi serbest bıraktı

Alman adaleti!
Almanya'da Türk düşmanlığı korkunç boyutlara ulaştı. Hamburg'ta yaşayan Deniz Barha (37), eğlence mekanı açma kararı aldı. Irkçı grupların tehditlerine rağmen 6 Aralık 2014'te "" adlı mekanın açılışını yaptı. Ünlü mekanda , Sıla, , gibi çok sayıda sanatçı sahneye çıktı. Ancak söz konusu mekanda Mayıs 2017'de yangın çıktı. Kulüp kullanılamaz hale gelirken, Alman polisi, "kundaklama" üzerine rapor hazırladı. Hatta iddialara göre, Alman polisi, Barha'nın yanında çalışan bir Alman'a yalan ifade vermesi için baskı yaptı. Yalancı tanık, "İş yeri sahibi, sigortadan para almak için mekanı kundakladı" ifadesini kullandı. İş yerini kundaklamakla suçlanan Barha, Ekim 2017'de tutuklandı. Suçsuz yere cezaevine giren Barha, 8 ay sonra suçsuz olduğunu kanıtladı. Alman yargısı, suçsuz yere 8 ay hapiste yatan Barha'yı "Pardon" diyerek serbest bıraktı. Barha'nın başına gelenler, Alman adeletine güveni azalttı. Barha, tazminat davası açacağını açıkladı.


6 Aralık 2014'te Soner Kabadayı konseriyle görkemli bir şekilde açılışı yapılan Moda Club, Mayıs 2017'de yanarak kullanılamaz hale geldi. Moda Club'te Sıla, Gülşen, Ferhat Göçer, Koray Avcı gibi birçok sanatçı konser vermişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.