• Dünya
  • 13.11.2017 22:15
  • Son Güncelleme: 13.11.2017 - 22:15

Barzani ve adamlarından ABD'ye isyan

ABD ve İsrail'e güvenerek gayrimeşru referandum düzenleyip bağımsızlık oyunlarına kalkışan Barzani ve adamları ağlamaya devam ediyor. Komutanı Halil Şirvan, Kürtlerin, kendilerine ‘ihanet eden' ABD'ye güvenmediğini ifade etti.

Barzani ve adamlarından ABDye isyan

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin () gerçekleştirdiği bağımsızlık referandumun ardından Kerkük başta olmak üzere birçok tartışmalı bölgeyi kaybeden IKBY, yaşananlardan ABD'yi sorumlu tutuyor.

IKBY ile ABD arasındaki ilişkilerin en kötü döneminde olduğuna işaret eden Kürt yetkililer, referandum sonrası yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden lerin 'ABD silahlarıyla öldürüldüklerini' ifade ediyor.

"ABD KÜRTLERİ KURBAN SEÇİYOR"
Peşmerge Komutanı Halil Şirvan, Sputnik'e yaptığı açıklamasında ABD'nin Kürtlere büyük bir ihanette bulunduğuna belirterek "ABD referandum ve sonrasında Kürtleri yalnız bırakarak onlara ihanet etti. 1970 yılında da Kürtlere ihanet eden ABD bir kez daha Kürtlere sırtını dönmüş oldu. ABD Şii Hilali'nin gelişmemesi için Kürtlerle iyi ilişkiler içerisinde olmak istiyor ancak İran ve Şiilere karşı uyguladığı politika dolayısıyla yine Kürtleri kurban seçiyor" diye konuştu.

Kürtlerin artık ABD'ye güvenmediğini ve ABD'ye çok tepkili olduklarını vurgulayan Şirvan şöyle devam etti:

"ABD'nin siyaseti hep çıkara dayalıdır. Kendi çıkarı için Kürtleri kurban ettiler. Kerkük'ü Haşdi Şabi'ye verdiler. ABD bölgede derin hesaplar yapıyor."

kalan karakter 1000

asc asc

Piyon Mesutmusun?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.11.2017 10:56
KUŞ  BEYİNLİLER  KUŞ BEYİNLİLER

ULAN SALAKLAR ,ABD ,NİN SİZE VERDİĞİ SÖZLERİN YALAN OLDUĞUNU BAŞTAN NİYE ANLAYAMADINIZ ,DEMEKKİ SİZLER DÜNYADA NELER OLUYOR ÖNCEDENDE TAKİP ETMİYORDUNUZ ,BEN BİLE ABD NİN ASLA GÜVENİLMEZ OLDUĞUNUN FARKINDAYIM ,ÇÜNKÜ YAŞANANLAR BUNU GÖSTERİYOR,

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.11.2017 08:48
Yüksek Mimar Yüksek Mimar

Günaydın , en yakınınız saddamdandamı ders çıkarmadınız neyse hayat eğitici ve öğreticidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 14.11.2017 05:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT