Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 24.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.10.2017 03:13
ABONE OL

'den geri adım

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (), Irak hükümeti ile diyalog yapılabilmesi için 'ateşkes ve referandum sonuçlarının dondurulması' önerisinde bulundu.

Barzani'den geri adım

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (), Irak hükümeti ve dünya kamuoyuna "gayrimeşru referandumu" dondurma teklifinde bulundu.

IKBY'den yapılan yazılı açıklamada, "Irak ve Kürdistan'ın karşı karşıya bulunduğu tehlikeli durumun Iraklı güçlerle Peşmerge arasında çatışmaya sevk etmemesi için herkes tarihi sorumluluk yükleniyor. Irak güçleriyle Peşmerge arasında bugüne kadar yaşanan çatışmalar iki taraftan da kayıplar verilmesine neden oldu ki bu kanlı bir savaşa da yol açabilir ve Irak'ın bileşenleri arasındaki sosyal dokuyu dağıtabilir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, IKBY ve Irak halkının çıkarları göz önünde bulundurularak, Irak hükümeti ve dünya kamuoyuna, "ateşkesin sağlanması ve IKBY'deki tüm askeri operasyonların acilen durdurulması, 25 Eylül'de yapılan referandum sonuçlarının dondurulması ve IKBY ile merkezi yönetim arasında Irak Anayasası temelinde diyaloğa başlanması" önerisi sunuldu.

kalan karakter 1000

Mehmet -newyork Mehmet -newyork

" Bundan sonra dusunerek atin adimlarinizi"

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.10.2017 03:50
durmak yok durmak yok

Irak durmamalı Erbili almalı.Türkiye, güneyimizi Irak için almalı. Peşmerge ile sınırımız kalmamalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.10.2017 08:04
Mehmet -newyork Mehmet -newyork

Akli basina geliyor yavas yavas,,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.10.2017 03:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.