Bugünkü
Takvim

'dan skandal açıklaması!

’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, ’yı terör örgütü olarak tanımadıklarını söyledi.

  • Dünya
  • 18.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.10.2015 18:58
ABONE OL
Rusya'dan skandal PKK açıklaması!
Rus Büyükelçi, ve Irak'ta gerçekleştirdikleri operasyonları o ülke yönetimleri ile mutabık kalarak yaptıklarını ve Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) silahlı kanadı Halk Savunma Birlikleri'ne (YPG) hiç bir şekilde silah sevkiyatı yapmadıklarını belirtti.

Ria Novosti News'e konuşan Karlov, kendisinin Dışişleri'ne çağrılması ve söz konusu silah sevkiyatı ile ilgili konuların ele alınıp alınmadığına ilişkin soruları yanıtlayan Rus Büyükelçi, şöyle konuştu:

TÜRKİYE'NİN ENDİŞELERİNİ DİNLEDİM

"Bir kaç gün önce beni Türkiye Dışişleri'ne davet ettiler. Biz ikili ilişkiler ile ilgili çok fazla konuyu ele aldık. Bunların arasında Suriye Kürtleri konusu da vardı. Türk Dışişleri'ndeki meslektaşım bizim PYD ile ilişkilerimiz konusunda endişelerini dile getirdi."

Karlov, "Onlara göre bu parti PYD Türkiye'de yasaklı ile bağlantısı bulunan bir kurum. 'nın uluslararası temasları hiç bir zaman herhangi bir ülkenin çıkarlarını hedef almıyor ve hiç bir şekilde de Türkiye'nin çıkarlarını tehdit etmiyor" şeklinde konuştu.

KÜRDİSTAN'A SİLAH SEVKİYATI YAPTIK
Kürdistan Bölgesi'ne silah sevkiyatı yaptıklarını söyleyen Rus Büyükelçi Karlov, "Bunu merkez Irak yönetiminin isteği ve rızası üzerine yaptık. Suriye ve Irak'taki çalışmalarımız o ülkelerin hükümetleri ile mutabık kılınarak yapılıyor" diye konuştu.

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR
PKK'yı terör örgütü olarak tanımadıklarına işaret eden Karlov, "Türkiye'nin uluslararası terörizm sorunları ile ilgili endişelerini anlıyoruz. Fakat PKK ve PYD ne Rusya ne de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından terör örgütü olarak tanınmamakta" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

zeki zeki

rusların pkkdan tek farkı ülke olmalarıdır ikisde sivilleri hedef almakta ikiside dinsiz ikiside şeytanın uşağıdır biri terorist yapı biri terorist devlet

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.04.2016 13:44
vatandaş vatandaş

Bir şarkı vardı "....................güzel mi?" diye çoğu şarkıları unuttuk neredeyse.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 18.10.2015 19:42
AY ve YILDIZ AY ve YILDIZ

Iyi halt ettiniz basiniza gelsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 18.10.2015 19:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.