Bugünkü
Takvim

Görev adamı

Görev adamı Sisi
MISIR'ın başkenti Kahire'deki Acil İşler Mahkemesi, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'nı yasaklayarak "terör örgütü" ilan etti. Mahkeme, İzzeddin Kassam Tugayları'nın topraklarındaki bütün faaliyetlerine hemen son vermesine, gruba yapılan yardımların da sona erdirilmesine hükmetti. Temyiz yolu açık olan kararın gerekçesinde, Kassam Tugayları'nın, Mısırlı güvenlik güçlerine düzenlenen saldırılara katıldığı iddiasına yer verildi. ABD'nin desteklediği darbe ile iş başına gelen Sisi'nin, Washington'ın isteği ile bu kararı aldığı belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.