Bugünkü
Takvim

Alman adaleti!

ABONE OL
Alman adaleti!
Gelişmiş adalet anlayışı ve yargı bağımsızlığı ile övünen Almanlar, bu övgüye ters düşen 2 ayrı davayla gündemde. 8'i Türk 10 kişiyi öldüren ırkçı Nazi örgütü NSU'nun lideri mahkeme salonuna elini kolunu sallaya sallaya gelirken; bir Alman'ı öldürmekle suçlanan 6 Türk gencinin geçtiğimiz günlerde cam kafeste yargılanması büyük tepki çekti. Berlin'deki meşhur Alexanderplatz meydanında 20 yaşındaki Jonny K. adlı genci döverek öldürmekten sorumlu tutulan 19 ile 24 yaş arası 6 Türk gencinin ikinci duruşmasında geri adım atıldı. Hakim Helmut Schweckendieck, ilk duruşmada cam kafese oturttuğu gençlerin bu kez kafesin dışında savunma yapmasına izin verdi. Yüzlerini gazeteyle kapatan gençlere özgeçmişleri ve hayat hikyeleri anlattırıldı, cinayet saatinde alkol alıp almadıkları soruldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.