Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 24.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 24.09.2011 12:16

Erdoğan anlaştığını açıkladı

Başbakan Erdoğan, insansız hava aracı Predatorlar konusunda ABD ile uzlaşma sağlandığını açıkladı.

Erdoğan anlaştığını açıkladı
Terör sürdükce sınır ötesi askeri ların da devam edeceğini söyledi. Başbakan Erdoğan, insansız hava aracı Predatorlar konusunda ABD ile uzlaşma sağlandığını, bu konuda bir sıkıntı olmadığını açıkladı. New York'taki ikili temasları çerçevesinde Irak Cumhurbaşkanı Talabani ile bir araya gelen Erdoğan, Türk Evi'ne geçişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin insansız hava uçaklarının İncirlik'e gelmesi hakkındaki soruya Erdoğan, "Bu konuyla ilgili Dışişleri bakanlarımız kendi aralarında gerekli görüşmeyi yürütecekler. Ne zaman? Nasıl? Ne kadar? Olumsuz bir durumsöz konusu değil.Mutabakat istikametindedir görüşmeler. "diye konuştu.

OPERASYONLAR SÜRECEK


Türkiye İsrail ile yaşanan kriz yüzündenHeron'ların yerine koyacak başka insansız hava araçlarına yönelmişti. ABD ordusunun elinde bulunan predatorlar,Heron'lardan farklı olarak, buldukları hedefleri füze ile vurma yeteneğine de sahipler. Erdoğan, Talabani ile yaptığı görüşme sonrası sınır ötesi operasyonlarla ilgili olarak, ''Bu konuyla ilgili bizim kararımız nettir. Kendilerine ben bunu açık, net söyledim. 'Terör devam ettikçe bizim sınır ötesi operasyonlarımız da aynen devam etmektedir' dedik. Bu konuda kendilerinin olurmu, olmazmı diye bir yaklaşımı da zaten olmadı. Sınırötesi operasyonlar aynen devam edecektir'' dedi.

Erdoğan, "Terörle mücadele noktasında İran ile ortak atılacak adımlar konusunda, ''Şu anda İran ile bu türmüşterek atacağımız adımlar söz konusudur. Zaten burada da bir istihbarat paylaşımı mevcut'' diye konuştu.

SURİYE GEMİSİNE MÜDAHALE ETTİK

Başbakan Erdoğan Suriye'nin Türkiye'ye yönelik 'kara propaganda' yapmasına sert tepki gösterdi. Erdoğan, Suriye'ye ait silah taşıyan araçları engelleyeceklerini Suriye hükümetine ilettiklerini belirterek şunları söyledi:''Bu çerçevede Suriye bandıralı bir gemiye müdahale edildiğini söyledi. Erdoğan, ''Şimdi de eğer silah taşıyan uçaklar olursa, karadan böyle bir nakliye söz konusu olursa daha önce durdurduğumuz, el koyduğumuz gibi bunu da durdururuz, el koyarız.''dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.