Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 25.03.2020 Gazete
ABONE OL

'de yaşayan iki Türk Coronavirüs’ü (COVID-19) yenmeyi başardı

’de yaşayan iki Türk Coronavirüs’ü (COVID-19) yenmeyi başardı. O isimlerden 91 yaşındaki ’in bağışıklık sistemi sapasağlam çıktı!İngiltere'de
yaşayan iki Türk, insanlığı tehdit eden Coronavirüs'ü yenmeyi başardı... Başkent Londra'da oturan 91 yaşındaki İbrahim Özalp, kalp sıkışması nedeniyle 10 gün önce Homerton Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan test sonucu Corona'ya yakalandığı anlaşıldı. Karantinaya alınıp, tedavisine başlandı. Ve çok kısa bir sürede bu virüsü yenmeyi başardı. İbrahim Dede'nin doktorları şu açıklamayı yaptı: "Solunum yolları açıktı ve bağışıklık sistemi kuvvetliydi. Bu etkenler hastalığı atlatmasında büyük rol oynadı. Bağışıklık sistemi kuvvetli olan herkesin hastalığı atlatabileceğini bizlere gösterdi."


"SENİ YENECEĞİM!"
Türk vatandaşı Sude Şensoy da hastalığa geçtiğimiz haftalarda yakalandı. O da Coronavirüs'ü yenmeyi başardı. 37 yaşındaki genç kadın, yaşadığı süreci şöyle anlattı: "Eve gelenler bana dedi ki 'Eğer stres ve panik yaparsan kalp ve etrafındaki kasların doğal olarak daha fazla kendini kasacak ve şu an solunum sorunu yaşıyorsun ya o daha şiddetli olacak, hiç nefes alamayacaksın.' Panik yapmadım. Dalga geçtim. İsmini yeşil canavar koydum, ateşim her geçtiğinde 'Ben seni yeneceğim' dedim..."Şensoy, 14 günlük karantina nedeniyle oğlunun doğum gününü kutlayamadığını da ifade etti.
Virüsü ciddiye almayan İngiltere'de de önemli adımlar atıldı. İnsanların sadece gerekli alışveriş ve tek başına spor yapmaları için evden çıkmalarına izin verilmesi kararlaştırıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.