Bugünkü
Takvim

Fevren kurtuluş!

mahkemesi, köprüde eden ’e ‘atla’ diyen 2 kadın hakkında verilen mahkumiyet kararını bozdu. İkilinin ‘fevren’ tepki verdikleri kararlaştırıldı.

Fevren kurtuluş!
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 3.5 yıl önce eden 'e "atla" diyerek tepki gösteren Hülya Uysal ve Merve Özocak, "intihara yönlendirme" suçundan 3'er yıl 4'er ay hapis cezasına çarptırılmıştı. mahkemesi, sanıkların uzaktan seslenerek fevren söyledikleri 'atla ulan' şeklindeki sözlerin maktulde oluşan intihar iradesini etkileyip kuvvetlendirecek nitelik ve derecede olmadığını belirtti.Ceza dairesi, sanıkların beraatlarına hükmetti. Karar öncesi panik yaşayan Uysal ve Özocak, sevinç çığlıkları attı.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.