Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 30.08.2019 Gazete
ABONE OL

Zeynep Bastık ve 13 sanatçı, için tek ses oldu

ve 13 sanatçı, eski eşi tarafından öldürülen ’un geride kalan kızına destek olmak için bir araya geldi. 6 bin kişi konsere akın etti. Şarkıcılar, e kurban giden kadınlar ve çocukları için şarkı söyledi.

Emine için tek ses

Erkek terörü bitmedi. 'da Emine Bulut, eski eşi Fedai Varan tarafından kızının gözleri önünde katledildi. Vahşete tanık olan 10 yaşındaki F.B.V.'nin "Ölme anne" diye haykırışı, yüreğimizi paramparça etti. Şarkıcı Zeynep Bastık, Çeşme'de gerçekleştireceği konserinin gelirini vahşice öldürülen 'un kızının eğitimi ve psikolojik desteği için bağışlayacağını söyledi.Sanatçı dostlarından da destek istedi. Bastık'ın çağrısına, çok sayıda sanatçı destek verdi. Çeşme Amfi Tiyatrosu'nda gerçekleşecek konserin adı da "Emine Bulut Destek Konseri" olarak değişti.ANLAMLI KONSER
Herkesin merak ettiği anlamlı konser, önceki akşam gerçekleşti. Bastık, 13 sanatçı konuğu ile Bulut'un kızı için konser verdi. Bastık'a sahnede Anıl Piyancı, Aybüke, Berkay, Can Ozan, Ceylan Ertem, Fikri Karayel, Grogi, Jabbar, Kalben, Nev, Oğuzhan Koç, Reynmen, Yase eşlik etti. 6 bin İzmirli'nin tıka basa doldurduğu konserde, sanatçılar şarkılarını başta şiddet gören ve e kurban giden kadınlar ve çocukları için seslendirdi.


Emine Bulut, son nefesinde "Ölmek istemiyorum" demişti.


Sanat, spor ve siyaset dünyasından çok sayıda kişi, Bulut'un kızı için harekete geçmişti. Küçük kıza 8 yıllığına vasi tayin edilmişti.