Bugünkü
Takvim

Düğün fotoğrafçısı ceza öder

Düğün fotoğrafçısı ceza öder

Özel fotoğrafçı tutarak, dış mekanda düğün fotoğrafları çektirdim. Birkaç gün sonra makinenin bozulduğunu, fotoğrafların yok olduğunu söylediler. Ne yapabilirim?
Bir daha tekrarı olmayacak bazı özel anlar o kadar değerlidir ki bu anları fotoğraflarla videolarla ölümsüzleştirmek herkesin en doğal hakkıdır. Fakat bazen kurulan tüm hayallere karşı işler istediğimiz gibi gitmeyebilir ve bahsettiğiniz gibi talihsiz bir kaza ile bu fotoğraf veya videolar kullanılmaz hale gelebilir. Özel fotoğrafçı size bu hizmeti verirken itinalı bir şekilde davranmak, fotoğraf ve videoları kendi mesleki tecrübesi ile olması gerektiği gibi size teslim etmek zorundadır. Bunu başaramazsa, vermiş olduğu hizmet ayıplı olarak kabul edilir ve alamadığınız ve başka türlü de telafi de edemeyeceğiniz bu hizmetin bedelini size iade etmek ve yaşamış olduğunuz üzüntü ve elemin karşılığı olarak da size manevi bir tazminat ödemek zorundadır. Bunun için hukuki yollara başvurabilirsiniz.

SİZ SORUN YAZARIMIZ CEVAPLASIN - FERİDE HİLAL İMAL

hukuk@takvim.com.tr

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.