Bugünkü
Takvim

na taktı!

Makine teknikeri , taktığı paratrike ile semalarında uçtu.

Gaza geldi!

BURSA'DA Sebahattin Çetin, en büyük hayali olan "Türk Yıldızı" adını verdiği paratrikenin yapımını tamamladı. 32 yıl önce hava araçlarına merak salan Çetin, bu alanda pek çok paramotor yaptı. Son olarak kendi geliştirdiği paratrikeyi gün yüzüne çıkardı. En büyük hayaline kavuştu. na iki silindirli 600 cc motor takan Çetin, havada 80 kilometre hıza ulaşabiliyor, 5 bin metre yüksekliğe kadar da çıkabiliyor. Çetin, hava aracına taktı. Yakıttan yüzde 72 tasarruf sağladı. Aracın yolda, denizde ve havada gittiğini anlatan makine teknikeri, "Bütün formüllerini biliyorum. Her şeyini haftalarca uğraşarak yaptık. Bütün test uçuşları bitti. Sorunsuz şekilde uçuyoruz" dedi.



Makine teknikeri , LPG taktığı hava aracı paratrike ile semalarında uçtu

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.