Bugünkü
Takvim

i yendi, motosiklet ile turu hayalini gerçekleştirdi

i yendi. Kız kardeşleriyle birlikte motosiklete bindi. turu hayalini gerçekleştirdi. “Amacım kanserin son evredeyken bile yenilebileceğini göstermekti” dedi.

Pınar 'Yılmaz!'
İstanbul'da yaşayan doğuştan ortopedik engelli Pınar Yılmaz (32) geçtiğimiz yıllarda lenf kanserine yakalandı. Tek isteği ise tedavisi bittiğinde motosikletle İtalya turu yapmaktı. Hastalığını yenen genç kadın, geçen ay Motosiklet Federasyonu pist yarışçısı kardeşi İlayda Yağmur Yılmaz ile 'ya, hayaline doğru yola çıktı. 10 yaşındaki kız kardeşleri Deva Su da kendilerini yalnız bırakmadı. İki motosiklet ve iki araçla tüm önlemleri alan kardeşler, İtalya'da 15 gün kaldıktan sonra yurda dönüş yaptı. Çocukluğundan bu yana motosiklet tutkusunun olduğunu söyleyen Yılmaz, "Amacım; her şeyin sonuna gelmiş hisseden insanlara bir parça umut olabilmek, bunun yanında amansız bir hastalık gibi görünen in üstelik son evredeyken de yenilebileceğini göstermekti. 'Çok acı çektin, çok zorlu yoldan geçtin, ama işte zafer gerçekten senin' dedim kendi kendime" diye konuştu.Yılmaz kardeşler Venedik'te gondol keyfi yaptı.TAM GAZ SAĞLIK
İstanbul'da yaşayan Gülçin Söğüt, yıllar önce işinden istifa etti. Motoruna bindi. Bugüne kadar tam 55 ülke gezdi. 'a döndüğünde ise meme kanserine yakalandığını öğrendi. Azmetti. Çağın vebasını yendi. Şimdi de hastalara moral olmak için Türkiye'yi gezeceğini söyledi...

Murat ŞENGÜL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.