Bugünkü
Takvim

Umut dolu Öykü!

Lösemi teşhisi koyulan ’e, annesi ’dan yüzde 50 uyumlu ilik naklinin üzerinden 11 gün geçti. Anne, umut dolu bir haftaya girdiklerini belirtti.

Umut dolu Öykü!
Lösemiyle savaşan için umut dolu bir haftaya girildi. Anne- kız, 28 gün steril odada kalacak ve naklin başarılı olup, olmadığı gözlenecek. 'de ile Çağdaş Yazıcı'nın kızı 'e (4), geçen yıl löseminin nadir görülen türlerinden biri olan JMML tanısı koyuldu. Küçük kıza uygun ilik bulunması için hem yurt içinde hem yurt dışında kampanya başlatıldı. Ancak donör bulunamadı. Doktorlar, hastalığın, Arin'in organlarına zarar vermemesi amacıyla anneden yarı uyumlu nakil yapılmasına karar verdi. Eylem Şen Yazıcı'dan 18 Nisan akşamı alınan yarı uyumlu ilik, nakledildi. 28 gün naklin başarılı olup, olmadığı gözlenecek. Anne Yazıcı, umut dolu haftaya girdiklerini kaydetti. Yazıcı, "Nakil sürecine dair şu ana kadar ciddi bir sorun olmadı. Zamanımız zorlandığı anların dışında oyunla, kitapla, gülerek, eğlenerek geçiyor. Önümüzdeki hafta ortasından itibaren benden alınan kök hücrelerin onun iliğine yerleşmeye başladığına dair emareler bekliyor olacağız. Umutlarınız, iyi dilekleriniz ve dualarınız bizimle olsun. Ve evet artık saçları hızla dökülmeye başladı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.