Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 30.11.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.11.2018 11:42
ABONE OL

: nedir? 12.30

belli oldu. Bugün 12.30'da yapılacak yarışmanın ödülü 10 bin TL olacak. İpucu sorusu ise 'dan geliyor. Peki, 'nin, ' kıyısında bulunan küçültülmüş maketlerin olduğu parkın adı nedir?' ipucu sorusunun yanıtı nedir? İşte ipucu sorusu ve yanıtı...

Haliç kıyısında bulunan küçültülmüş maketlerin olduğu parkın adı nedir?

'da kıyısında yer alan park, nda yer aldı. 12.30'da 10 bin TL ödül ile takipçilerinin karşısına çıkacak olan tarafından yapılan paylaşımda 'Haliç kıyısında bulunan küçültülmüş maketlerin olduğu parkın adı nedir?' sorusu soruldu. İşte ipucu sorusu ve yanıtı...

HADİ İPUCU SORUSU (30 KASIM CUMA)

Soru: Haliç kıyısında bulunan küçültülmüş maketlerin olduğu parkın adı nedir?

CEVAP: veya

MİNİATÜRK

Tarihi eserlerin orantılı olarak küçültülmüş maketlerinin sergilendiği Miniatürk ya da Minyatür Türkiye Park, Türkiye'deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır. Maketlerin yer aldığı 15.000 metrekarelik alanın yanı sıra Panorama Zafer Müzesi ve Kristal İstanbul Müzeleri, 300 araçlık otopark, restoran, kafeterya, hediyelik eşya, sergi salonu, açık hava gösteri alanı, çocuk oyun parkı, feribot, kumandalı tekne, gezi treni, masal ağacı, Mini Stadyum'da 4 büyükler, satranç ve labirent alanı ve Türkiye-İstanbul Simülasyon Helikopter turu ile dev bir kompleks olan Miniatürk'te ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesi, eğlenirken öğrenmesi için gerekli her şey düşünülmüş.

Hadi Nedir?

Geçtiğimiz haftalarda AppStore'larda yerini alan HADİ artık Androidlerin de cebine girdi. Binlerce kişi tarafından aynı anda canlı oynanabilen yarışma; günde iki kez yayınlanıyor. Yarışmacıların binlerce lira gerçek parayı 12 soruyu bilmeleri durumunda kazandığı yarışmada; eğlence ve heyecan bir arada. Her gün aynı saatte sadece on iki soruluk yarışma boyunca canlı yayınlanan yarışmaya erişmek için Hadi uygulamasını indirmek yeterli. Uygulamayı kullanmak ise tamamen ücretsiz. Yapılması gereken tek şey, daha önce bildirilen yarışma saatinde uygulamayı açık tutmak. Akabinde telefon ekranını dolduran sunucu; canlı yayında soruları ardı sıra soracak; oyuncular ise çoktan seçmeli cevapları tek bir tık ile yanıtlayacak. Yanıtlama süresi ise on saniye. Yarışma sırasında yarışmacılar canlı yayında yazışabiliyor, arkadaşını yarışmaya üye edenler ise ekstra can hakkı kazanıyor.

Hadi, mobil dünyada bilgisine güvenenlerin yeni trendi olarak dikkat çekiyor.

Aralarında 15 yıldan fazla sürede onlarca dijital ürüne imza atmış; Emre Ulusoy, Gökhan Örün ve Lenasoftware ekibinin bulunduğu, tecrübeli yönetim kadrosu ve yurtdışı kaynaklı yatırımcıları ile Hadi; "cepteki televizyon" teriminin karşılığı olmak amacıyla teknoloji alanında çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.