Bugünkü
Takvim

Yayaya kırmızı kart

ihlali yapan yayalar kameralara yansıdı. 11 yayaya 108’er liradan bin 188 lira ceza kesildi.

Yayaya kırmızı kart
Trafik polisleri kurallara uymayan yayalara da ceza yağdırıyor. Bolu'da, polislerin uyarı ve ısrarlarına rağmen yayalara yanarken 11 kişi yolun karşısına geçti. 108'er liradan 11 kişiye bin 188 lira ceza kesildi. İl Emniyet Müdürlüğü ve Denetleme Şubesi ekipleri, D-100 Karayolu üzerindeki yaya geçidinde kırmızı ışık ihlaline yönelik yayalar üzerinde uygulama yaptı. Ekipler, yaya geçidinde bekleyerek; vatandaşları kırmızıda geçmemeleri yönünde uyardı. Uygulama sırasında, polislerin görüntü almasına rağmen yayalar kırmızı ışıkta yolun karşı tarafına geçti. Polis ve bir vatandaş arasında yaşanan diyalog ise şaşırttı. Vatandaş, yayalara kırmızı ışık yanmasına rağmen yolda araç olmadığını belirtip karşıya geçmek istedi. Polis ise "Kırmızıda karşıya geçilir mi?. Bak kırmızı şekilde adam resmi var" dedi. Bu sırada başka bir vatandaş da karşıya geçti.

​'KURALLAR SADECE SÜRÜCÜLER İÇİN DEĞİL'
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ali Çalışkan, "Trafik kuralları sadece sürücüleri kapsamıyor. Kurallar yayalar için de geçerli. Yayalar trafik kurallarına uymakla kendi güvenliklerini garanti altına alıyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.