Bugünkü
Takvim

Aşk kalbi iyileştirir

ta mutluluk, sağlıklı bir hayatın kapılarını aralıyor. Yapılan araştırmalara göre düzenli cinsel birliktelik, kalbi koruyor.

Aşk kalbi iyileştirir
KALP hastalığı olan pek çok kişi la ilgili endişe duyuyor. Cinsel ilişkinin krizini tetiklemesinden korkuyor. Araştırmalar mutlu cinsel birlikteliğin kalp sağlığına faydalı olduğunu gösteriyor. Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Alp Burak Çatakoğlu, haftada iki gün cinsel birlikteliği olan kişilerde kalp krizi görülme riskinin yarı yarıya düştüğünü söylüyor. "Sağlıklı kalbi olan insanların daha düzenli cinsel hayatı oluyor, düzenli bir cinsel hayat, kalp krizi riskini azaltıyor" diyor. Araştırmalara göre düzenli cinsel hayatı bulunanların tansiyon ve nabız değerleri de normal seviyede kalıyor. Yapılan araştırmada 10 dakika el ele tutuşmak, 20 saniye sarılmak tansiyon ve nabız değerlerini düzenliyor. Kalbi güçlendiriyor. Bu durum, aşkın iyileştirici gücünü gözler önüne seriyor.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.