Bugünkü
Takvim

sessiz geliyor

Yaşa bağlı sağırlık, sosyal yaşamı olumsuz etkiliyor. Tedavi edilmezse anıları da götürüyor. ’a neden oluyor...

Alzheimer sessiz geliyor
İŞİTME, koklama, görme, dokunma ve tatma... Bu beş duyunun normal bir şekilde çalışıyor olması, insan hayatında büyük önem taşıyor. Bunlardan herhangi birinde oluşacak problem, ciddi sorunları beraberinde getiriyor. Yüksek sesle müzik dinleme, ilerleyen yaş hatta enfeksiyonlar işitme kaybına yol açabiliyor. İşitme kaybı hem yaşam kalitesini hem de sağlığı olumsuz etkiliyor. Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Dilaver Özturan, tedavi edilmeyen işitme kaybının Alzheimer'ı hızlandırdığını söylüyor. Şu uyarılarda bulunuyor...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.