Bugünkü
Takvim

te kırmızı alarm

Kalpte kırmızı alarm
Sağlıklı bir hayatın yolu, her besin grubundan dengeli bir şekilde beslenmekten geçiyor. Bazı beslenme uzmanları ise protein ağırlıklı beslenmenin daha sağlıklı olduğunu savunuyor. Ancak bu beslenme tarzı kalp damar hastalıklarına davetiye çıkartıyor. Finlandiya'da 22 yıl süren ve protein ağırlıklı beslenme üzerine yapılan araştırma, tehlikeyi gözler önüne seriyor. Araştırmayı değerlendiren LIV Hospital ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Özkara "Özellikle hayvansal protein ağırlıklı beslenme kalp krizi nedenleri arasında yer almaktadır. Dengeli beslenmeyi ön planda tutun. Protein olarak da nız için balık tüketmeniz yeter" diyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.