Bugünkü
Takvim

ya yüklenme ni tetikleme

Orucun ardından gibi yüksek kalorili besinleri aşırı tüketmek kalbi vurabiliyor. Diyetisyen Ozman, ı sağlıklı geçirmenin 10 önemli kuralını anlatıyor

Tatlıya yüklenme kalp krizini tetikleme
11 AYIN sultanı Ramazan, bugün bayramla taçlanıyor. Ancak uzun açlık döneminin ardından küçülen midemize aniden yüklenmek ve yüksek kalorili besinler tüketmek, sağlığı bozuyor. Kan şekerinde gelişen düzensizlikler nedeniyle baş ağrısı, baş dönmesi, terleme, mide bulantısı ve kalpte ritim bozukluğu gibi problemler gelişebiliyor. Bu sorunlardan özellikle de diyabet ve kalp hastaları etkileniyor, hatta hayatları bile tehlikeye girebiliyor. Diyet Uzmanı Nur Ecem Baydı Ozman, bayramda aşıtatlı yemenin en büyük risklerden birini oluşturduğuna dikkat çekiyor. Ramazan Bayramı'nı sağlıklı geçirmenin 10 kuralını anlatıyor:

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.