Bugünkü
Takvim

--incir çiftleri sevindirir

Anne sütüne benzer değerler içeren kuru incir, ve le birlikte tüketildiğinde vücutta afrodizyak etki yaratıyor...

ABONE OL
Ceviz-bal-incir çiftleri sevindirir
Yüksek oranda protein, vitamin ve mineral içeren kuru incir, hücreleri yeniliyor, kolesterolün kana karışmadan atılmasını sağlıyor. Gribe karşı da tüketilmesi önerilen kuru incirin faydaları saymakla bitmiyor. Kuru incir, ve la karıştırılıp tüketildiğinde afrodizyak etki yaratıyor. Cinsel isteksizlik çekenlere ve güçten düşenlere yardımcı oluyor. Kuru incirin sağlığa yararlarından bazıları şöyle sıralanıyor...

Sınava girecek öğrenciden, doğum yapan kadına herkes daha sağlıklı bir yaşam incir yemeli.
Kuru incir, sindirimin kolaylaştırılmasını sağlıyor.
İçerdiği 'benzaldehit' maddesiyle kanserli hücrelerin büyümesini önlüyor.
Bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı oluyor.
Metabolizmayı hızlandırıyor.
55 yaş üstü yetişkinler arasında yaygın olarak görülen bir göz hastalığı olan sarı noktadan korunmak için düzenli olarak kuru incir yenmesi gerekiyor.
Tansiyonu dengeliyor.
Cildi güzelleştiriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.