Bugünkü
Takvim

Fazla lar anneliğe engel

ABONE OL
Fazla kilolar anneliğe engel
Üreme çağındaki kadınlarda sık görülen Polikistik Over Sendromu, çocuk sahibi olmayı engelliyor. Medipol Üniversitesi Hastanesi'nden Op. Dr. Selcen Bahadır, hastalıkla ilgili olarak şu uyarılarda bulunuyor: "Obezitenin artması ile bu hastalık giderek artıyor. Polikistik Over Sendromu yumurtlama problemi nedeniyle çocuk sahibi olmakta zorluk yaşanmasına sebep oluyor. vermenin yanında uzmanın önereceği uygun tedavi ile uygun hormon düzeyleri oluşturulup ve yumurtlama ve sağlanabiliyor. Teşhisi ise adet düzensizliği, hormonal bozukluk ve ultrasonografi ile konuluyor."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.