Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Hastalıkların suyu çıktı!

Böbrek taşları, tiroid, obezite gibi sorunlara karşı doğal yaşam çare sunuyor. suyu her derde deva oluyor...

Hastalıkların suyu çıktı!
Kalsiyum deposu kemik sağlığından, kansere, diyabetten cilt sağlığına kadar şifa saçıyor. Uzmanlar, bu sağlıklı besinin suyunun da ilaç gibi etki gösterdiğini bildiriyor.

İşte yoğurt suyunun sağlığa :

KİLO PROBLEMİ:
Yoğurt suyu, kalsiyum, protein ve B vitamini ihtiva eder. Bu sayede de kişide tokluk hissi sağlar. Yağ yakımını hızlandırdığı için de metabolizmayı çalıştırır.

KABIZLIK:
Yoğurt suyu ise faydalı bakteriler içerir. Bu sayede bağırsak florası dengelenir ve kabızlık önlenir.

TİROİD:
Yoğurt suyu kilo vermeyi kolaylaştırdığı için troid belirtilerini hafifletir, yorgunluğu alır ve sinirliliği önler. Özellikle de maden suyu ile yapılmış yoğurt troidi düzenler, tokluk hissi sağlar.

DİYABET:
Şeker hastası olanlar ve insülin direnci bulunan kişiler yoğurt suyu tüketebilir. Bu sayede kan şekerinin dengede kalmasına yardımcı olur.

KAS SAĞLIĞI:
Spor yapanların mutlaka yoğurt suyu tüketmesi gerekir. Yoğurt suyunun ihtiva ettiği faydalı besin ögeleri kasların beslenmesini sağlayacaktır.

CİLT LEKELERİ:
Cilt lekelerini temizlemek için yoğurt suyu oldukça faydalıdır. Cilde yapılan düzenli yoğurt suyu maskesi ile cilt lekelerinin hafiflemesi mümkündür.

BÖBREK TAŞLARI
Yoğurt, sıvı içeriği sayesinde böbrekleri temizler. Bu sayede de taş ya da kum sorunu mevcut ise her gün yoğurt suyu içmek oldukça faydalı olacaktır.