Bugünkü
Takvim

Kefir fasulye e darbe!

Yaşamı tehdit eden hastalıklara karşı doğru beslenme programı önemli rol oynuyor. Mide ine fasulye iyi gelirken kolon kanserine karşı kefir içilmesi, akciğer kanserine karşı da roka yenilmesi önem kazanıyor

ABONE OL
Kefir fasulye kansere darbe!
Günümüzde vücutta ortaya çıkan bir kanser halinde hangi hastaya hangi beslenme tarzının uygulanması gerektiği çok önemli hale geldi. Bu nedenle her kanser hastasının diyetinin birbirinden farklı olması gerektiği belirtilirken, uzmanlar her kanser türüne özel beslenme programı tavsiye etti. İşte kanser beslenme ilişkisine dair özel bilgiler:

AKCİĞER KANSERİNE TERE
Sarı ve yeşil sebze tüketmenin Japonya'da özellikle akciğer kanserine bağlı olarak ilerleyen ölüm oranlarını azalttığı belirtiliyor. Özellikle brüksel lahanası, brokoli, maydanoz, kıvırcık, tere, roka, fesleğen gibi sebzelerin tedavi edici özellikleri bulunuyor. Bu besinler kanın akışkanlığını artırdığı için bunları tüketen kişilerde kan sulandırıcıların etkileri de artıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.