Bugünkü
Takvim

Sebze ve meyvelerden 20 yıllık koruma

Sebze ve meyvelerden 20 yıllık koruma
ABD'deki Minneapolis Kalp Enstitüsü'nde yapılan araştırmaya göre gençken yenen meyve-sebzeler insanları orta yaşlarına kadar koruyor. Çalışmaya göre bol sebze ve meyve yiyen kişilerin ileriki yıllarda damarlarında daha az kireç birikiyor, lı beslenen kişilerin 20 yıl sonra damarlarının tıkanma ihtimalinin yüzde 25 daha az olduğu bildiriliyor. Kalp uzmanı Dr. Michael Miedema, "İnsanlar sağlıklı beslenmeyi ileriki yaşlara erteleyebileceklerini düşünmemeli. Araştırmamız genç bir yetişkinken sağlıklı beslenmenin ileri yaşlardaki kadar önemli olduğunu gösteriyor" şeklinde konuşuyor. Öte yandan egzersiz ve hareketinde önemli olduğu da vurgulanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.