Bugünkü
Takvim

ın ilacı 8 süper gıda

Erkeklerin korkulu rüyası çözümsüz değil. Uzmanlar prostata iyi gelen 8 süper gıdayı açıkladı

ABONE OL
Prostatın ilacı 8 süper gıda
1- BREZİLYA KESTANESİ:
Kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen Brezilya kestanesi, prostat kanseri ile mücadelede yardımcı oluyor. Haftada sadece birkaç gram tüketilmesi öneriliyor.

2- BROKOLİ:
Haftada 1 kez brokoli yiyerek yüzde 40 oranında kanserine yakalanma riskini azaltabilirsiniz. Bu sebze sadece 5 dakika pişirilmeli. Aksi halde antikanser yetenekleri kayboluyor.

3- YEŞİL ÇAY:
Bazı virüs ve bakterileri yok ediyor, bağışıklığı artırıyor ve prostat kanserine karşı güç oluşturuyor. Çalışmalar günde 3 bardak yeşil çay içmenin erkeklerde prostat kanseri riskini azalttığını gösteriyor.

4- MANTAR:
Kuvvetli bir antioksidan olan mantar hücreleri koruyor, kansere geçit vermiyor.

5- NAR:
Yemesi zor olan bu meyvenin suyu da aynı etkiyi gösteriyor. Antioksidan bakımından zengin olan nar her türlü kansere karşı etkili oluyor.

6- KABAK ÇEKİRDEĞİ:

Prostat kanserinin gelişimini engelliyor.
Prostat büyümesini de azaltıyor.

7- SOMON:
Omega yağ asitleri prostata yakalanma riskini azaltıyor. Haftada en az bir kere somon yenilmesi öneriliyor.

8- DOMATES:
Domates likopen kaynağıdır. Bu da kansere karşı güç oluşturur.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.