Bugünkü
Takvim

ile sil bastan

Kanserden tansiyona kadar birçok hastalığa çare olan tam bir şifa kaynağı oluyor. Öksürüğü, bronşiti iyileştirip huzurlu bir yaşam sürmeye katkı sağlıyor

Pazı ile sil bastan
Ispanağa benzeyen sindirimi kolay, bol vitaminli, besleyici bir bitki olan da, A, C ve K vitaminleri bol miktarda bulunuyor. Ayrıca, E vitamini ile demir, magnezyum ve kalsiyum minerallerini içeriyor. Kullanımı antik çağlardan günümüze kadar dayanıyor. Eski çağlarda hasta kişilerin iyileşmesine katkı sağladığı belirtiliyor. Kolon kanseri dahil birçok kanseri önleyici etkisi bulunuyor. Tansiyon, baş ağrısı, bronşit ve diğer enfeksiyon hastalıklarına iyi geliyor. Hastaları iyileştirip, adeta hayatı sil baştan yaşatıyor. Adeta ilaç etkisi oluşturan pazının sağlığa diğer faydaları ise şu şeklide sıralanıyor:
* İştah açıcıdır.
* Vücuda kuvvet verir.
* Hazmı kolaylaştırır.
* İdrar söktürür, kabızlığı giderir ve idrar yollarında yanma şikâyetlerini azaltır.
* Öksürüğe karşı faydalıdır.
* Kansızlığı önler.
* Hamile olanların yemesi doğacak çocukta omurga açıklığı riskini azaltır.

NASIL KULLANILIR?

Pazının kökleri, sapları ve yaprakları pazı yemeği, dolması ve salatası yapılarak kullanılır. Ayrıca, tedavi amacıyla haşlaması yapılıp deri hastalıkları, yanık, şişlik ve basur memelerinin üzerine konursa faydası görülür. Balla karıştırılarak saç çıkmayan deriye sürülürse faydalı olur.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.