Bugünkü
Takvim

sız olmak ediyor

Herkesin korkulu rüyası olan , yalnız sağlıksız yaşam sonucu ortaya çıkmıyor. Hastalık, ayrıca sızlıkla oluşuyor

Şanssız olmak kanser ediyor
Yeni bir araştırmaya göre, birçok türü sağlıksız yaşam tarzı ya da etkenler nedeniyle değil, şanssızlık sonucu ortaya çıkıyor. Amerikalı bilim insanları tarafından hazırlanan çalışmada, kanser türlerinin üçte ikisinin önceden önlemez şekilde, hücre bölümü sırasında tesadüfî mutasyonlar sonucu oluştuğu öne sürüldü.

ERKEN TEŞHİS

Science dergisinde yayınlanan araştırmada,
uzmanlar kanserle mücadelede en etkili yolun erken teşhis olduğunu söyledi. Araştırma da yer alan önerilere göre ise insanların sigara, alkol gibi ürünlerden ve tüketmekten uzak durması belirtildi. Tüm kanser türlerinin tesadüfi ya da "kötü şans" eseri ortaya çıkmadığı vurgulanan makalede, akciğer ve cilt kanseri gibi kanser türlerinin yaşam tarzıyla doğrudan bağlantılı olduğu ifade edildi.

'ALKOLÜ BIRAKIN'

Kanserle mücadele yardım kuruluşu Cancer Research de sigara ve alkolün terk edilmesi gerektiğini vurguladı. Kurum sağlıklı beslenmenin kanser riskini azalttığını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.