Bugünkü
Takvim

soluk verir

Astım, bronşit ve solunum yolu hastalıkları her yaşta insanı tehdit ediyor. , ve elma bu rahatsızlıklara iyi geliyor

ABONE OL
Çikolata soluk verir
ne neden olan bir solunum sistemi hastalığı olan astıma, alerji, akciğer hastalığı, ve ruhsal olaylar nedenler olabilir. Ev hayvanlarının tüyleri, yün lifleri, kuş tüyü gibi maddelerin yanı sıra ev tozları nöbete neden olabilir. Astımın nedeni genellikle birden fazla etkenin bir araya gelmesine bağlı bulunduğundan, astıma karşı bağışıklık sağlama çabaları etkisiz kalmaktadır. Bunun yerine ilaç tedavisi ve astımı hafifletici ve etkilerini giderici bir beslenme düzeni kurmak gerekir.

: Kafein içeren her şey astımdan kurtulmada yardımcı olmaktadır. Kahve ve çay da etkili olduğu gibi bolca kakao barındıran çikolata da astıma karşı iyi gelir.

Domates: Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre her gün alınacak olan 1000 mg C vitamini astım krizleri, göğüs hırlaması, bronşiyal spazmlara vb. hastalıklara karşı ortadan kaldırıcı bir etki gösterdiğini saptamıştır. Bu yüzden C vitamini dostu domatesi tüketmek astım için faydalı bir bitkidir.

Meyankökü: Meyankökünün çayı boğazları yumuşatma özelliği göstermektedir. Bu yüzden astım ve öksürük hastalıklarında tavsiye edilmektedir.

: Isırgan otunun kökünün ve yapraklarını hem suyunu çıkararak hem de çay gibi hazırlayıp tüketmek akciğer kanallarını açma ve bronşlara faydalı oluyor.

Elma: Astıma karşı koruyucu etkisi 'flavonoid' türü maddelerden kaynaklanıyor.

: 1 tatlı kaşığı yaprak 1 su bardağı kaynar su içine konur demlenir. İki dakikadan daha fazla kaynatılmamalıdır. 10 dakika demlenir. Süzüldükten sonra günde 2-3 bardak içilir.

Dikkat edin

Astım nöbetlerine sebep olan alerjik nedenler tamamen izole edilmelidir.
Aşırı tedirginliklerden, üzüntü verebilecek duygusal sorunlarda elden geldiğince uzak durulmalıdır.
Fazla kilo olumsuz etkendir.
Sigara içmemeli hatta sigara içilen ortamlarda da bulunulmamalıdır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.