Bugünkü
Takvim

mucizesi

ABONE OL
Domates mucizesi
Yemeklerin vazgeçilmez tam bir sağlık deposu. Romatizmadan baş ağrısına, mide rahatsızlıklarından nezleye kadar birçok hastalığının en doğal reçetesi! Domates aynı zamanda iktidarsızlığa da çözüm oluyor... Yüksek tansiyonu basıncını düşürmeye yardımcı olur ve vücudun su tutmasını engeller. Safra ve böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Antioksidan özelliği ile kansere ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini, felç geçirme ve katarakt tehlikelerini azaltır. Kalbi hastalıklara karşı koruyan ve daha birçok faydası olan likopen maddesi, domates suyunun yüzde 85'inde bulunur. Likopen kısır erkeklerde sperm yoğunluğunu ve hareketliliğini arttırarak kısırlığı önler. Domatesin hazmı kolaylaştırdığını, özellikle nişastalı yiyeceklerin (hamur işleri, kuru erzak) kolay sindirilmesini sağladığı belirtiliyor. Domateste, yüksek oranda bulunan C vitamini, bağışıklık sisteminin gelişmesinde, grip ve nezle gibi hastalıkların tedavisinde faydalı. Mide ve bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Kabızlığı giderir. Romatizma ve nikriste faydalıdır. Damar sertliğini giderir. Nasırların sökülmesine yardımcı olur. Çıbanların olgunlaşmasını sağlar. Cilde tazelik ve pembelik verir. Arı sokmasında ve yanıkların tedavisinde faydalanılır. İsiliği ve mayasılı giderir. Midesi zayıf, böbrek ve mesane iltihabı olanlar, domates suyunu içmeliler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.