Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 26.01.2011 Gazete
ABONE OL

Tek kolla maç sayısı

Doğuştan bir kolu olmayan Betül Özen, hayata küsmek yerine daha fazla tutundu. Özel bursla koleje girdi. koluna rağmen basketbolda sayı kraliçesi oldu

Protezli kraliçe
İnsanın isterse her şeyi başarabileceğinin kanıtı bu kez 14 yaşındaki Betül oldu. Çanakkale'de memur bir baba ile ev hanımı bir annenin kızı olarak dünyaya gelen Betül Özen, hayata biraz şanssız başladı. Sağ kolunun dirsekten aşağısı olmayan Betül'ün ailesi, kızlarına bebekliğinden itibaren bu eksikliği hissettirmemek için büyük çaba harcadı. Büyüdükçe değiştirilen kolla bütün işlerini gören Betül, hayata dört elle sarıldı. Derslerinde de çok başarılı olan Betül, 3 yıl önce burslu olarak bir kolejde eğitim görmeye başladı.

TAKIMIN DEĞİŞMEZ OYUNCUSU
Okulu Müdürü Nurullah Kalfaoğlu, bir gün pencereden bakarken, Betül'ü arkadaşlarıyla voleybol oynarken görünce gözlerine inanamadı. Öğretmenlerinin teşvikiyle basketbola başlayan Betül, okul takımına girmeyi de başardı. Takımın değişmez oyuncusu haline gelen Betül, oyun kuruyor, arkadaşlarına pas veriyor, hatta 3 sayılık atışlar bile yapıyor.

DOKTOR OLMAK İSTİYOR

Genz kız, doğuştan kolunun olmamasını hiçbir zaman eksiklik olarak hissetmediğini söyledi. Doktor olmak istediğini belirten Betül, "Psikiyatri alanında uzmanlaşmak istiyorum. Sporun yanı sıra, org ve birazda piyano çalabiliyorum. Bu işleri yaparken, tek hedefim en iyisini yapmak" dedi.

Gürkan DÜZENLİ

kalan karakter 1000

serdar amcası serdar amcası

kızımızla gurur duyduk inşallah başarılarının devamı gelir seni çoook seviyoruz betül serdar abin ve ayşenur yengenden sevgiler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.01.2011 01:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.