Bugünkü
Takvim

Kapanmayan yaralara çare

Dünyada ilk defa kapanmayan yaralara çare bulundu. Prof. Dr. Nesrin Hasırcı'nın geliştirdiği yapay , derin yaraları üç haftada iyileştiriyor

ABONE OL
Kapanmayan yaralara çare
Türk araştırmacılar, dünyada bir ilke imza attı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Hasırcı, 10 yol boyunca kapanmayan yaralarla ilgili bir araştırma yaptı. Prof. Dr. Hasırcı, on yıllık emeğinin karşılığı olarak kapanması mümkün olmayan derin yaralar için yapay geliştirdi. Türk Patent Enstitüsü'nün tescilleyip, Sağlık Bakanlığı'nca da onaylanan ilaç, yaralı bölgeye konulduğu zaman 'bio-bozunur' özelliği sayesinde vücut tarafından tamamen emiliyor.

3 HAFTADA İYİLEŞTİ
Ürettikleri yapay dokunun dünyada eş değerinin olmadığını söyleyen Prof. Dr. Nesrin Hasırcı, "İlaç, diyabete bağlı iyileşmeyen yaralar, yatalak hastalarda oluşan yaralar ve derin yanıklarda çok başarılı sonuçlar verdi. Bir hastanın 20 yıldır geçmeyen yaralar nedeniyle bacağı kesilecekti. Bu ürün sayesinde 3 haftada yaralar iyileşti" diye konuştu.


Safure CANTÜRK

kalan karakter 1000

ismail türk ismail türk

Benim 5 yıldır yatak yarası var ama bu ilaçı kullanman için nerde alabilirim..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 24.09.2012 18:55
Yaşar Takmaz Yaşar Takmaz

Bu ilacın adı nedir ve nereden temin edebilirim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.01.2011 21:41
Yaşar Takmaz Yaşar Takmaz

Yaraları ileştiren ilacın adı nedir bilen varmı nereden temin edebilirim Teşekürler..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.01.2011 21:40
Zeki Eker Zeki Eker

Sol ayagımda diyabete baglı yara oluştu ve yaklaşık 1 yıldır da kapanmıyor..ozon tedavisi önerildi fakat ne devlet nede tıp fakültesi hastenelerinde bu merkez yok..sizin buldugunuz yöntem ne zaman hayat gecirilecek ve nerede tedavi olmak mümkündür..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.01.2011 14:01
yaşar sadak yaşar sadak

benımde 10aydır ayagımda kapanmayan bır yaram var boyle bır urunu denemek ısterım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.01.2011 23:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.