Bugünkü
Takvim

Çakma te kanser riski

ABONE OL
Çakma simitte kanser riski
Artık ne yiyeceğimizi şaşırdık. Dar gelirlinin kurtarıcısı te tehlike çanları çalıyor. İstanbul'da 100 gramı 1 lira, Bursa'da 75 ve Ankara'da 60 kuruşa satılan simit, merdiven altında, çeşitli yöntemlerle daha ucuza, sağlıksız üretilebiliyor. Simiti bazı şehirlerde üç tanesini 1 liradan alabilmek de mümkün olabiliyor. Bursa Fırıncılar Odası Başkanı Erdal Pınar, simit yapımında kalitesiz un, pekmez yerine kansorejen etkiye sahip karamelize edilmiş şeker kullanıldığını belirtti. Ayrıca kilosu 2 liradan Çin'den getirilen küflü susamların kullanıldığını söyleyen Pınar, "Böylece simit tam bir hastalık halkası olarak karşımıza çıkıyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.