Bugünkü
Takvim

Atmıyor vuruyor

İki elinde de sadece ikişer parmağı bulunan Şeyma'nın tetik çekecek parmağı bile yok. Ama atıcılık müsabakalarında hedefi hep 9'dan vurarak milli takıma çağrıldı. "Ah bir de tetik çekecek parmağım olsa tam göbekten vururdum" dedi

ABONE OL
Atmıyor vuruyor
'da, ellerinde sadece ikişer parmakla dünyaya gelen 17 yaşındaki Şeyma Nur Emeksiz, 100 metre havalı silah atıcılığında rakiplerini geride bırakarak milli takıma girdi. 10 daireli hedef tahtasını tam 9'dan vuran Şeyma, hedefi 10'dan vurmak için yapay parmağa ihtiyacı olduğunu söyledi.
Meslek Lisesi öğrencisi olan Şeyma, okuldan geri kalan zamanlarını spor faaliyetlerine ayırıyor. Daha önce satrançta il ve bölge birincilikleri elde eden Emeksiz, kısa bir süre önce de havalı silah atıcılığına başladı.

TETİK ÇEKEMİYOR
Aksaray'daki 7. Türkiye Havalı Silahlar Atış Şampiyonası'nda şaşırtıcı bir başarı kazanan genç kız, milli takıma davet edildi. İki parmağının da tam olarak işlevini yerine getirmediğini, tetiği tutacak parmağı olmadığı için hedefi tam orta noktasından vuramadığını belirtti. "2 parmağım olduğu için tetiği çekerken zorlanıyorum. Eğer tetik çekecek parmağım da olsa hedefi tam göbekten vururum" dedi. Genç kıza destek olan Ordu Bedensel Engelliler Kulübü yöneticileri de yapay kol ve parmak takılması halinde Şeyma'nın büyük başarılara imza atacağını bildirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.