Bugünkü
Takvim

'deki balıklar ölüyor

'da ’de aniden onlarca balığın ölmesi tedirginlik yarattı. Balık ölümlerini görenler, şimdiye kadar böyle toplu ölüme rastlamadıklarını belirterek balıkların zehirlendiği iddiasını ortaya attı.

  • Yaşam
  • 23.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.10.2010 18:37
ABONE OL
Balıklıgöl'deki balıklar ölüyor
Dünyanın tek tabii akvaryumu olarak bilinen ve inanç turizminde önemli bir yere sahip olan 'daki 'de şüpheli balık ölümleri korkuya neden oldu. Her yıl binlerce yerli ve yabancı tatilciyi ağırlayan, kentin simgesi konumundaki Balıklıgöl'de bilinmeyen bir nedenle onlarca balık öldü. Telef olan balıklar, halk ve esnaf tarafından sudan çıkarılarak çöp ve plastik kovalara atıldı.

Balıklıgöl'ün kanal uzantısı olarak suyun geçtiği Gümrükhanı ve Dakabhane Camii'nde görülen toplu balık ölümleri tatilcileri de şaşırttı. Gümrükhanı esnafı, balık ölümlerinin insanların rastgele yiyecek atmasından veya zehirli bir sıvının suya karışmasından kaynaklandığı iddiasını ortaya attı. Konuyla ilgili olarak belediye yetkililerine haber veren vatandaşlar, şimdiye kadar herhangi bir kurumun balık ölümleriyle ilgili çalışma yapmadığını belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.